Unia Solec Kujawski

O klubie

Klub założono 12 lipca 1924r. Początkowo posiadał sekcje piłkarską i gimnastyczną.[2] Pierwsze mecze klub rozgrywał z klubami Sportbrüder Bydgoszcz 0:7 i Brda Bydgoszcz 3:1. W 1926 r. powstała sekcja lekkoatletyczna. Powstały sekcje mandolinistów i teatralna, które organizowały imprezy kulturalne, zdobywając w ten sposób pieniądze na działalność sportową. Powstała także sekcja koszykówki. W latach 30. piłkarze występowali w pomorskiej klasie C. W latach 1939-1945 działalność klubu przerwała wojna. Po zakończeniu wojny klub wznowił działalność. W 1948 r. Unia połączyła się z klubem Wicher Solec Kujawski i do 1957 r. występowała pod nazwą KS ZKK Kolejarz. W 1957 r. powrócono do tradycyjnej nazwy jako Komunikacyjny Klub Sportowy Unia. W klubie działały sekcje piłki nożnej, lekkoatletyczna, tenisa stołowego, bokserska, szachowa, piłki siatkowej. Pod koniec lat 50. działała już tylko sekcja piłki nożnej. W 1968 r. powstała ponownie sekcja piłki koszykowej (istniała do 2008 r.). W latach 1996-2009 w klubie istniała sekcja jeździecka. W 1999 r. z nazwy klubu zniknął przymiotnik Komunikacyjny.

Obecnie piłkarska drużyna seniorów występuje w V lidze kujawsko-pomorskiej.

wikipedia.pl