Unia Solec Kujawski

Będą zmiany w Akademii Unii Solec Kujawski

25-02-2020

Okres zimowy to czas intensywnych zmian w Klubie. O ile plan działania grup juniorsko – seniorskich jest dość jednoznaczny i w tym zakresie konieczny był wyłącznie delikatny retusz wcześniejszych ustaleń, to obszarem, który wymaga zdecydowanie radykalnych działań jest pion szkolenia młodzieżowego.

Nie jest tajemnicą, iż wiele kwestii wymaga poprawy i nadszedł czas by wreszcie Unia Solec Kujawski stworzyła akademię z prawdziwego zdarzenia. Wierzymy, że przewidziane zabiegi wprowadzą nasze grupy młodzieżowe w XXI wiek.

Pewnego rodzaju podsumowanie dotychczasowych prac miało miejsce w ubiegłą sobotę, kiedy to Zarząd Klubu wspólnie z Trenerami zaprosił na spotkanie Rodziców naszych młodych Zawodników.

Prezes Klubu Pan Mateusz Czyżewski po przywitaniu gości poinformował o, zdaje się, najważniejszym transferze okresu zimowego z punktu widzenia funkcjonowania sportu młodzieżowego. Pan Mateusz Mazalon, do niedawna kapitan drużyny seniorów, przyjął obowiązki Wiceprezesa Zarządu Klubu odpowiedzialnego za rozwój struktur szkolenia dzieci i młodzieży (Akademia Unii Solec Kujawski).

Nowo powołany Prezes Mazalon przedstawił zebranym prezentację wskazującą na kierunki rozwoju. Pomimo pewnych trudności ekonomicznych Zarząd Klubu nie zamierza załamywać rąk a przedstawione zostały konkretne zamierzenia, których realizacja ma umożliwić nie tylko zapewnienie ciągłości szkolenia, ale przede wszystkim wzrost konkurencyjności oraz rozbudowę całej struktury. Środkiem ku temu jest m.in. nawiązanie współpracy z Fundacją Skarbowości im. Jana Pawła II. Zaufanie jakim został  obdarzony Klub pokazuje, że prowadzone działania przynoszą realne efekty. Wierzymy, że możliwość przekazania przy rozliczeniu podatku 1% na rzecz naszych najmłodszych spotka się z dużą życzliwością, a realne efekty trafią do beneficjentów już niedługo. Dodatkowe fundusze w całości będą przeznaczane na grupy młodzieży -  profesjonalny sprzęt, obozy, doszkalanie kadry trenerskiej, wsparcie zawodników podczas kontuzji, wsparcie mentalne i psychologiczne najmłodszych.

Podczas zebrania ujawniły się także trudności w funkcjonowaniu poszczególnych grup, rzeczowa rozmowa z Rodzicami pozwoliła jednoznacznie zidentyfikować problemy, których usuwanie zostało już wdrożone.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie i już planujemy kolejne spotkanie.

#łączynassolec